Blog, Hity i kity

Sprawdzone prezenty na roczek do 50 złotych

Zakup prezentu na roczek bywa nie lada wyzwaniem dla gości, a także dla rodziców jubilata, którzy są często proszeni o podpowiedź, co sprezentować mu na te pierwsze urodziny. Dzisiaj mam dla Was kilka sprawdzonych prezentów na roczek, które nie kosztują więcej niż 50 złotych, a jednocześnie służą wspieraniu rozwoju malucha.

 1. Książki

To doskonały pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku. Wybór jest ogromny, naszą biblioteczkę opiszę Wam kiedyś w osobnym artykule. Przykładowe serie i tytuły, na które warto zwrócić uwagę:

 • Akademia Mądrego Dziecka, szczególnie seria „Pierwsze Słowa” z przesuwanymi okienkami
 • Seria „…na ulicy Czereśniowej”
 • Pucio (ta seria mi osobiście nie przypadła do gustu, ale wiele mam ją poleca)
 • Seria „Ruchome elementy” autorstwa Jannie Ho
 • Wiersze Brzechwy i Tuwima
 • Jorg Muhle – seria o króliczku

Taki zestaw książek kupiłam ostatnio siostrzenicy na roczek:

 1. Kredki

Na początek dobrą opcją są kredki stożkowe. Oprócz tego, że łatwo nimi rysować, można też z nich zbudować wieżę. Świetnie sprawdzają się również grube kredki w drewnianej oprawie. Można kupić też kredki woskowe z głowami zwierząt, albo w kształcie samochodów.

 1. Wieże

Klasycznym pomysłem jest wieża z drewnianych kółek nakładanych na patyk. Moja córka dostała w prezencie wieżę z kartonowych pudełek z obrazkami leśnych zwierząt. Na poszczególnych stronach pudełka znajdują się rysunki: samca, samicy z młodymi, środowiska zamieszkania, pożywienia i śladów jakie zostawia. Dostępna jest też wersja ze zwierzętami leśnymi. W kąpieli (i nie tylko) dzieci lubią bawić się plastikowymi kubeczkami, z których również można ułożyć wieżę.

 1. Kolorowanki wodne

Wodne malowanki dostępne są zarówno w wersjach jednorazowych, jak i wielorazowych. Osobiście polecam te drugie. Dziecko malując pisakiem wypełnionym wodą, odkrywa obrazki, które są niewidoczne, gdy powierzchnia książeczki jest sucha. Można kupić również maty wodne, na których maluch może namalować to, co chce. Po kilku minutach obrazek wysycha, znika i można zacząć zabawę od nowa.

 1. Drewniane zabawki

Większe drewniane zabawki, zwłaszcza te produkowane przez bardziej znane firmy, są dość drogie. Jednak mniejsze drewniane układanki, zestawy torów z pociągiem, sortery i wkładanki można spotkać w sklepach w przystępnych cenach.

 1. Plastikowy serwis obiadowy lub kawowy

To świetna zabawka nie tylko dla dziewczynek. Maluchy chętnie naśladują dorosłych i udają, że piją kawę, serwują gościom obiady. Podobnym prezentem może być mini zestaw do sprzątania lub plastikowe narzędzia.

 1. Własnoręcznie wykonana tablica manipulacyjna

Gotowe tablice manipulacyjne, to koszt minimum 150 zł. Można jednak taką tablicę wykonać samemu, wykorzystując do tego celu przedmioty znalezione w domu, jak np. stary telefon czy kalkulator. W sieci można znaleźć wiele inspiracji do wykonania takiego prezentu.

 1. Fotoksiążka

Album ze zdjęciami z pierwszego roku życia będzie piękną pamiątką. Maluchy uwielbiają oglądać zdjęcia. Taki prezent ucieszy też z pewnością rodziców roczniaka.

 1. Nawlekanki

Duże drewniane koraliki do nawlekania na sznurek to prosta pomoc do ćwiczenia sprawności rączek malucha i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 1. Interaktywna zabawka edukacyjna

Nie wszystkie grające zabawki muszą irytować rodziców swoimi dźwiękami. Coraz więcej jest na rynku wartościowych interaktywnych produktów, jak np. kredki, które uczą liczyć, rozpoznawać kolory i nazywać emocje.

 

Jak widzicie, nawet posiadając ograniczony budżet, można bez problemu wybrać dla malucha coś ciekawego. Myślę, że ta lista sprawdzonych prezentów na roczek może być dla Was cenną ściągą. Dajcie znać w komentarzach, jakie zabawki i upominki do 50 złotych uważacie za hity.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *