Blog, Kącik zabaw, Zabawy w domu

Zabawa w przesypywanie

Przesypywanie to pomysł na zabawę dla dzieci w każdym wieku. Nie znam malucha, który nie lubiłby takiego zajęcia. Wszystkie materiały potrzebne do tej zabawy znajdziesz w swojej kuchni.
Przygotuj dowolne naczynia (np. kubki, miski), najlepiej nietłukące, czyli metalowe lub plastikowe. Zajrzyj do szafki z produktami sypkimi i wybierz materiał do przesypywania. Może to być groch, fasola, soczewica, ryż, kasza, bułka tarta, mąka, itp. Najlepiej jest umieścić wszystko na tacy z wysokimi brzegami. Ja używam w tym celu blachy do ciasta, wtedy bałagan jest mniejszy.
Daj maluchowi do ręki narzędzie, np. łyżkę, pęsetę, szczypce do grilla i zabawa gotowa. Pamiętaj, żeby cały czas obserwować dziecko, żeby uniknąć zadławienia lub wsadzenia produktów do ucha czy nosa.
Po skończonej zabawie zaangażuj dziecko do sprzątania. Produkty użyte do przesypywania możesz schować do pudełka lub woreczka strunowego i wykorzystać je ponownie.
Jak Wam się podoba taka domowa zabawa?

You may also like...

1 Comment

  1. O, tak! 👍 przesypywanie naprawdę potrafi zająć nawet wszedobylskiego trzylatka. A że akcesoriów i materiałów do zabawy można wymyślić wiele to zbyt szybko się nie nudzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *