O mnie

Witajcie na moim blogu!

Nazywam się Barbara SupersonJestem psychologiem z przygotowaniem pedagogicznym, trenerką, absolwentką Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Zarządzania Międzynarodowego w Ecole de Management w Strasbourgu. Aktualnie jestem w trakcie studiów doktoranckich na UJ.

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in. w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Skawinie, w szkole szpitalnej w Szpitalu Dziecięcym im. Św Ludwika z oddziałem w Radziszowie, w Centrum dla Dzieci Niepełnosprawnych Jean Bosco w Muyinga w Burundi, jako wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości i Krakowie, w ośrodkach terapeutycznych i rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży w Krakowie oraz prowadząc własny gabinet psychologiczny.

Jestem współredaktorką i autorką bajek psychoterapeutycznych w tomiku “Tęczowe Bajki” (wyd. Media Rodzina) wydanym na rzecz Fundacji Mam Marzenie.

W swojej pracy kieruje się Kodeksem Etyczno – Zawodowym Psychologa.

Projekty rozwojowe w Afryce

W ramach programu Wolontariat Polska Pomoc organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych zrealizowałam dwukrotnie swoje autorskie projekty rozwojowe na rzecz dzieci niepełnosprawnych w Burundi w Afryce Wschodniej. W dalszym ciągu wspieram tamtejsze organizacje w tworzeniu przedszkoli montessoriańskich i wspieraniu edukacji najmłodszych Burundyjczyków.

Kursy i szkolenia

Ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. Kurs Pedagogiki Marii Montessori certyfikowany przez Polskie Stowarzyszenie Montessori; kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne prowadzony przez liderów International Sherborne Co-operation; kurs trenerski w Szkole Trenerów Meritum; kurs Racjonalnej Terapii Zachowania organizowany przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i spełniającą się mama.